Bazén Šustekova

Na rozdiel od iných bazénov je naše centrum špecifické využívaním technológie slanej vody. Mierne slaná voda (s koncentráciou od 0,4 - 0,5 %) je pre používanie v bazénoch omnoho komfortnejšia, než "pravá" morská voda. Plávanie v slanej vode je zdravšie a bezpečnejšie. Nakoľko je bazénová voda v rovnako slanej výške ako slza človeka.

Rozmery: 10 x 4 m a hĺbkou od 0,9 do 1,20 m.
Teplota vody v bazéne je 30 - 32°C.

VÝHODY SLANEJ VODY

  • bezpečnejšie (nevzniká viazaný chlór)
  • zdravšie (nedráždi oči a pokožku)
  • zabezpečí profilaktické účinky ( zabraňujúce šíreniu nákaz)
  • soľ má prirodzené antiseptické účinky
  • eliminuje tvorbu rias vo vode
  • odstraňuje nepríjemný zápach z chlóru
  • je prospešná pre alergikov, astmatikov ako aj citlivú pokožku

Dezinfekcia vody Elektrolýzou a UV lampou

Piesoková filtrácia prečerpá bazén za 1,5hod, čím je zaručená dostatočné filtrovanie pri danom objeme bazénovej vody. Úprava vody elektrolýzou je šetrný spôsob sanácie vody. Tento proces nevytvára žiadne škodlivé látky, je šetrný k užívateľom bazéna ako aj k životnému prostrediu. Elektrolýza využíva 3 komponenty: voda+soľ+elektrická energia. Pôsobením elektrického prúdu s bezpečným napätím dochádza v elektrolytickej cele k tvorbe plynného chlóru, ktorý je okamžite rozpustný vo vode a vzniká kyselina chlórová. V procese elektrolýz vznikajú ďalšie účinné látky a to ozón a kyslík. Hodnota chlóru vo vode je kontrolovaná čidlom, ktorý merané jednotky odovzdá riadiacej jednotke a tá vyhodnotí opätovné spustenie elektrolýzy.  Pre správny chod elektrolýzy je potrebné vo vode rozpustiť bazénovú soľ v pomere 4kg soli na m3 vody. Dosiahneme tak potrebnú slanosť vody 0,4% / pre porovnanie morská vody obsahuje 3,7% soli/.

Dezinfekcia elektrolýzou slaná voda ŠustekovaUV lampa ŠustekovaAnalýzer vody ŠustekovaPiesková filtrácia ŠustekovaČerpadlo na slanú vodu Šustekova