Plávanie pre tehotné

Je dobré a zdraviu prospešné, ak sa žena aj počas tehotenstva venuje ľahkej pohybovej aktivite. A práve plávanie je jedným z najčastejšie odporúčaných športov pre tehotné.

Pýtate sa prečo? Voda prirodzeným spôsobom nadľahčuje a nadnáša ľudské telo a vďaka tomu sa aj ženy s tehotenským bruškom cítia pri pohybe vo vode veľmi príjemne. V bazéne sa tak dokonale zrelaxujú, zbavia napätia a môžu v pokoji vnímať len pohyb bábätka. Okrem toho si precvičia celé telo bez veľkej fyzickej námahy a naučia sa aj správne dýchať, čo im pomôže zvládnuť techniku správneho dýchania pri pôrode.

Cieľom nášho kurzu je prinášať budúcej mamičke aktívny pohyb až do pôrodu. Dýchanie, strečing, uvoľnenie chrbta a panvy, to všetko vás čaká na našom kurze plávania pre tehotné s vyškolenými trénerkami.

Kurzy prebiehajú v našich rodinných plaveckých centrách, ktoré majú bazény so slanou vodou s príjemnou teplotou 32 °C, vďaka ktorej je plávanie zdravšie, bezpečnejšie a príjemnejšie.

Pozitívne účinky plávania pre budúce mamičky

  • lepšie okysličenie matky a dieťaťa
  • stimulácia krvného obehu a lymfatických uzlín
  • úľava od bolesti kĺbov, kostrče a chrbtice
  • uvoľnenie panvového dna napomáha pokojný priebeh tehotenstva a pôrodu
  • posilnenie pľúc a svalov celého tela
  • udržiavanie telesnej kondície počas posledných mesiacov tehotenstva

Zobraziť termíny

Odporúčania

Plávať s nami môže každá z vás, ktorá nemá počas tehotenstva komplikácie a cíti sa v poriadku. Základom je ukončený prvý trimester tehotenstva. Tak ako každý šport v tehotenstve, aj plávanie by ste mali konzultovať so svojím gynekológom.