Časté otázky

Všeobecné

Máte slanú vodu?

Áno, voda v našich bazénoch je mierne slaná, pretože do nej pridávame morskú soľ, ktorá ma prirodzené antiseptické účinky. Jej koncentrácia je okolo 0,5% (morská voda má v zemských oceánoch a moriach priemernú salinitu okolo 3,5%.)

Sú vaše strediská dostupné aj pre verejnosť?

Keďže sme rodinné plavecké centrá najmä pre deti, je vstup podmienený len s dieťaťom (okrem strediska Barónka - Rača). Termíny sú aktualizovné v časti PLÁVANIE PRE VEREJNOSŤ.

Dá sa na vaše kurzy chodiť aj jednorázovo?

Nie, naše kurzy je možné navštevovať len po prihlásení sa na celé kurzové obdobie. V prípade záujmu o skúšobnú hodinu prosím kontaktujte naše klientske centrum. 

Aké plavecké pomôcky sa dajú u vás kúpiť?

Plavecké okuliare, plavecké čiapky, plavky a plienky na plávanie.

Dá sa u vás kúpiť darčeková poukážka?

Áno, viete si ju zakúpiť online cez PONÚKAME --> OBCHOD --> DARČEKOVÁ POUKÁŽKA.

Prihlásenie

Kde nájdem cenník a termíny kurzov?

Kliknutím na PONÚKAME >>> KURZY >>> Vyberte si konkrétny produkt >>> ZOZNAM TERMÍNOV.

Čo v prípade, že si zvolím zlú skupinu?

Kontaktujte naše klientske centrum a spolu nájdeme vhodnejšiu plaveckú skupinu.

Odhlásenie a náhradné hodiny

Čo ak moje dieťa ochorie?

V prípade krátkodobej choroby si viete ospravedlniť a nahradiť určitý počet hodín. Pri dlhodobej chorobe odporúčame kurz stornovať.

Ako sa ospravedlniť z hodín?

Z hodiny sa odhlásite online vo vašom konte užívateľa kliknutím na "ODHLÁSENIE Z HODÍN" a to vždy do 8,30h daného dňa, kedy kurzovná hodina prebieha. Uvedené je z dôvodu uvoľnenia miesta pre náhradníka.

Ako sa čerpajú náhradné hodiny?

Po prihlásení sa do vášho užívateľského konta si viete rezervovať náhradné hodiny v časti NÁHRADNÉ HODINY. Systém vám ponúkne možnosť náhrady aj v iných plaveckých strediskách.

 
Aký je počet náhradných hodín?
 • Plávanie pre bábätká - je možné ospravedlniť ľubovoľný počet hodín. Náhradné hodiny si viete čerpať počas trvania kurzu a do 3 mesiacov po skončení kurzu.
 • Plávanie pre deti - je možné ospravedlniť najviac 3 plavecké hodiny. Náhradné hodiny si viete čerpať počas trvania kurzu a do týždňa po skončení kurzu, kedy zvyčajne býva tzv. týždeň náhradných hodín, kedy sa na všetkých strediskách plávajú len náhradné hodiny.
 • Plávanie rodičov s deťmi - je možné ospravedlniť najviac 3 plavecké hodiny. Náhradné hodiny si viete čerpať počas trvania kurzu a do týždňa po skončení kurzu, kedy zvyčajne býva tzv. týždeň náhradných hodín, kedy sa na všetkých strediskách plávajú len náhradné hodiny.
 • Plavecká prípravka - v kurze je možné ospravedlniť najviac 3 plavecké hodiny. Náhradné hodiny si viete čerpať počas trvania kurzu a do týždňa po skončení kurzu, kedy zvyčajne býva tzv. týždeň náhradných hodín, kedy sa na všetkých strediskách plávajú len náhradné hodiny.
 • Morský koník - v kurze je možné ospravedlniť najviac 2 plavecké hodiny. Náhradné hodiny si viete čerpať počas trvania kurzu a to do týždňa po skončení kurzu.
 • Aquafitness - v kurze je možné ospravedlniť najviac 2 plavecké hodiny. Náhradné hodiny si viete čerpať počas trvania kurzu a do mesiaca po skončení kurzu.
 • Plávanie pre tehotné- v kurze je možné ospravedlniť najviac 2 plavecké hodiny. Náhradné hodiny si viete čerpať počas trvania kurzu a do mesiaca po skončení kurzu.
 • Plávanie pre dospelých - v kurze je možné ospravedlniť najviac 3 plavecké hodiny. Náhradné hodiny si viete čerpať počas trvania kurzu a do mesiaca po skončení kurzu.
 • Výkonnostný šport - nie je možná náhrada.
Kde si môžem nahradiť hodiny?

Náhradné hodiny je možné čerpať na ľubovoľnom stredisku podľa ponuky náhradných hodín vo vašom konte.

Dokedy viem využiť náhradné hodiny?
 • Plávania pre bábätká- náhradné hodiny viete využiť počas daného kurzu vrámci inej skupiny a taktiež do 3 mesiacov po skončení kurzu. 
 • Plávanie pre deti - náhradné hodiny si viete čerpať počas trvania kurzu a do týždňa po skončení kurzu, kedy zvyčajne býva tzv. týždeň náhradných hodín, kedy sa na všetkých strediskách plávajú len náhradné hodiny.
 • Plávanie rodičov s deťmi - náhradné hodiny si viete čerpať počas trvania kurzu a do týždňa po skončení kurzu, kedy zvyčajne býva tzv. týždeň náhradných hodín, kedy sa na všetkých strediskách plávajú len náhradné hodiny.
 • Plavecká prípravka - náhradné hodiny si viete čerpať počas trvania kurzu a do týždňa po skončení kurzu, kedy zvyčajne býva tzv. týždeň náhradných hodín, kedy sa na všetkých strediskách plávajú len náhradné hodiny.
 • Morský koník - náhradné hodiny si viete čerpať počas trvania kurzu a to do týždňa po skončení kurzu.
 • Aquafitness - náhradné hodiny si viete čerpať počas trvania kurzu a do mesiaca po skončení kurzu.
 • Plávanie pre tehotné -náhradné hodiny si viete čerpať počas trvania kurzu a do mesiaca po skončení kurzu.
 • Plávanie pre dospelých - náhradné hodiny si viete čerpať počas trvania kurzu a do mesiaca po skončení kurzu.

Storno kurzu

Čo ak nemôžem dokončiť kurz?

Viete si u nás nechať kredit za zvyšné neodplávané hodiny. Kredit si budete vedieť uplatniť pri ľubovoľnom kurze. Taktiež viete požiadať o vrátenie alikvotnej čiastky na váš bankový účet podľa storno podmienok.

Ako stornovať kurz?

Kurz stornujete online vo vašom konte užívateľa kliknutím na "STORNO".

Koľko mi vrátite peňazí?

Ak zrušíte kurz do prvej polovice jeho trvania, vrátime vám nespotrebovanú čiastku mínus 10% z nej. Ak zrušíte kurz po polovici jeho trvania, vrátime vám nespotrebovanú čiastku mínus 30% z nej.

Dokedy mi vrátite peniaze?

Čiastku vraciame do 14 dní.

Benefity

Kedy mám nárok na zľavu?

Každý ďalší kurz máte u nás so zľavou. Maximálna zľava je 10%.
Súrodenecká zľava je 5% na každého ďalšieho súrodenca. (Ak máte u nás prihlásené 2 deti, súrodeneckú zľavu má len jedno dieťa. Ak 3 deti, zľavu majú len 2 deti atď.)
Systém zľavu odpočíta v prihláške automaticky. 

Ako získam príspevok na plávanie od UNION?

Od zdravotnej poisťovne UNION máte možnosť získať 30,- EUR príspevok na plávanie pre bábätká, ktorý si viete požiadať od poisťovne spätne. U nás si vyberiete kurz, ktorý riadne uhradíte a následne do poisťovne doručíte tlačivo UNIONu, ktoré vám potvrdia naši pracovníci na vybranom stredisku. Tlačivo nájdete na webovej stránke poisťovne.