Prečo plávať s nami?

Naša Plavecká akadémia je otvorená pre vodné živly všetkých vekových kategórií. A mať rád vodu naučíme aj tých, ktorí sa s ňou zatiaľ nekamarátia. Pod vedením kvalifikovaných trénerov máme v ponuke plavecké a pohybové kurzy pre bábätká, deti, mladých, tehuľky i pre dospelých. Jednoducho, ak do vody čľupnete s nami, dobrým plavcom sa môže stať každý člen vašej rodiny. Veď príďte a vyskúšajte.

U nás je kam rásť

Sme akadémia v pravom zmysle slova. Od prvého kontaktu s vodou až po športové ambície, v našej ponuke sa nájdu všetky vekové kategórie. Kurzy sú navrhnuté tak, aby na seba plynule nadväzovali a najmä nebrzdili potenciál plavca. A keby ste si aj nevybrali, vieme vám pripraviť individuálny program na mieru.

Sme najväčšia sieť plaveckých centier

Svoje pôsobenie sme od roku 2007 rozšírili na sedem rodinných plaveckých centier a tri centrá s veľkým plaveckým bazénom. Malí aj veľkí plavci si tak spokojne môžu vybrať plavecké centrum, ktoré im najviac vyhovuje. 

Rodinné plavecké centrá sme vybudovali a plne prispôsobili potrebám a pohodliu rodičov s bábätkami a deťmi do 12 rokov. Nájdete ich v Ružinove, Devínskej Novej Vsi, Podunajských Biskupiciach, Petržalke, Rači, Trnávke a Pezinku-Limbachu. Väčších a dospelých plavcov učíme v plavárňach s veľkým bazénom v Petržalke a Karlovej Vsi.

Viac informácií o našich plaveckých centrách.

Mierne slaná voda pre väčší komfort

Bazény v našich rodinných plaveckých centrách sú napustené slanou vodou s teplotou 32 °C, vďaka ktorej je plávanie zdravšie, bezpečnejšie a príjemnejšie.

Aké sú výhody slanej vody? 

  • má prirodzené antiseptické účinky
  • nedráždi citlivú detskú pokožku
  • nespôsobuje pálenie a začervenanie očí
  • je prospešná pre alergikov a astmatikov 
  • prirodzene dezinfikuje a znižuje tvorbu rias 
  • odstraňuje nepríjemný zápach chlóru

Kvalita vody je základ

Pre vás a vašich najmenších dezinfikujeme bazény vo svojich rodinných plaveckých centrách pomocou UV lampy, elektrolýzy alebo špeciálnych filtrov. Raz mesačne posielame vodu na rozbor na regionálny úrad verejného zdravotníctva a všetky naše centrá spĺňajú aj vyhlášku ministerstva zdravotníctva o požiadavkách na kvalitu vody, kontrolu kvality vody a požiadavkách na prevádzku. 

Z vody do detskej sauny

Po každej hodine plávania v našich centrách sa deti zahrejú, vysušia a zrelaxujú v špeciálnej „detskej saune“. Tá je vybavená rovnako ako dospelácka, no teplota v nej je len okolo 50 °C, aby sa v nej drobci cítili čo najpríjemnejšie a chvíľku obsedeli. Takéto pravidelné saunovanie zlepší dieťaťu imunitu a postará sa o jeho psychickú pohodu. 

Tréner odborník aj kamarát

Na našich kurzoch rátajte nielen s odborným, ale aj ľudským prístupom. Všetci naši tréneri sú profesionálni a kvalifikovaní tréneri plávania. Svoju odbornosť získali na trénerskej akadémii FTVŠ UK v Bratislave a na kurze plávania pre bábätká a predškolákov podľa Evy Kiedroňovej. Tá je medzinárodne uznávanou autorkou unikátnej metódy starostlivosti o dieťa a rozvoj dojčaťa v súlade s jeho potrebami a psychomotorickým vývojom aj zakladateľkou dojčenského plávania v Česku.

Malých plavcov motivujeme

Nesprávny prístup pri plaveckej výuke môže u detí vyvolať strach z vody na celý život. 

Preto všetky detské kurzy vedieme špeciálnou hravou formou. Len tak si deti plávanie skutočne obľúbia a postupne z nich môžu vyrásť sebavedomí plavci. Naším cieľom je deti motivovať, nie ich zbytočnou „drezúrou“ od plávania odradiť. Navyše, úsilie plavcov od 3 rokov odmeňujeme nielen úsmevom, ale aj rozprávkovým odznakom a diplomom po každom úspešne absolvovanom kurze.

Pohodlne sa usaďte a sledujte

V každom našom rodinnom plaveckom centre máme pre vás minikaviareň s výhľadom na bazén. Z nej môžete sledovať kurz a plavecké pokroky svojich detí, ochutnať niečo z nášho Snack Baru alebo sa pripojiť na bezplatné wi-fi a vybaviť, čo potrebujete. 

Plávame s dobou

V našej online klientskej zóne sa pár klikmi prihlásite na konkrétny kurz alebo z termínu odhlásite. Ochotne vám poradíme aj na zákazníckej linke, ktorá je dostupná v pondelok až piatok od 8.00 do 17.30. Mysleli sme aj na to, že doma vám môže chýbať plavecká výbava. Vo väčšine plaveckých centier nájdete pestrý výber plaveckých okuliarov, čiapok, plaviek aj plienok na plávanie. 

Výber kurzu