Táňa

Tréner

 

 

Vzdelanie a Licencie

  • Inštruktorka plávania 1. stupňa (APV)
  • Účastník semináru - Metodika plávania kojencov a batoliat (BC KENNY - Kiedroňová)
  • Inštruktorka plávania kojencov, batoliat a predškolákov (BC KENNY - Kiedroňová)
  • Plavčícky kurz - záchranár na bazénoch (RSI)

 

  • Bývalá aquabela Synchro Iuventa
  • Bývalá plavkyňa KŠP Žralok

O trénerovi 

Plávanie je podľa mňa veľmi dôležitá pohybová aktivita. Najdôležitejšie je však u mnohých detí, ktoré ku mne prichádzajú, zbaviť sa strachu.
Či už je to strach z ponorenia alebo zo samostatného plávania. Preto ku každému pristupujem individuálne. Nenútim detičky nasilu ponárať oči ak sami nechcú ale snažím sa ich hravou formou motivovať, aby sa samé odhodlali a vyskúšali to.
Keď dieťa prekoná strach, dokáže sa lepšie a rýchlejšie učiť plavecké zručnosti a štýly.
Moje hodiny sú vedené hravou formou. Napriek tomu som však prísna a snažím sa najmä staršie dieti viesť k disciplíne.


Som študentkou VŠ, kde som študovala aj učiteľstvo predmetov. Mám absolvovaných vela predmetov zameraných na pedagogiku, didaktiku či psychológiu. Vďaka nim sa neustále posúvam dopredu a učím sa deťom porozumieť, správne ich motivovať a prispôsobiť hodinu tak aby ich plávanie nenudilo ale naopak bavilo a radi sa do vody vracali.
Ako 6 ročná som sa začala venovať synchronizovanému plávaniu. Tréningy boli čoraz časovo náročnejšie a tak som po 8mich rokoch presedlala na plávanie s plutvami v našom klube KŠP Žralok, ktoré ma neskôr doviedlo aj k trénovaniu a od septembra 2010 pôsobím ako inštruktor plávania v Plaveckej Akadémii.
Vďaka trinástim rokom aktívneho plávania poznám mnoho trikov ktoré pomáhajú pri učení sa nových plaveckých spôsobov. Stále čerpám a inšpirujem sa tréningami, ktoré som dostávala ja-ako dieťa od mojich trénerov a ktoré som mala rada a bavili ma.
Prácu v Plaveckej Akadémii mám veľmi rada a napĺňa ma pocit, keď viem, že si dieťa z plávania odnáša dobré zážitky a s úsmevom na tvári sa opäť o týždeň vracia a teší na ďalšiu hodinu.


Ohodnoť ma

Hodnotenie trénera

23.03.2019 - 19:33
5
Trénerka je výborná,vie stručne,jasne,výstižne vysvetliť deťom čo od nich požaduje,radosť plávať v jej prítomnosti.
24.03.2019 - 12:51
5
10.10.2019 - 21:53
5
Trpezliva a vsetko podrobne vysvetluje - maximalna spokojnost