Kondičné plávanie

od 10 do 18 rokov

Plávanie je krásny šport na celý život. Voda ponúka nekonečný priestor na budovanie fyzickej vytrvalosti i na zlepšovanie plaveckých schopností.

Na kondičnom plávaní mladí plavci a plavkyne posúvajú svoje limity a udržujú sa v dobrej kondícii. Je ideálne aj pre tých, ktorí sa rozhodli neplávať súťažne v rámci nášho Výkonnostného plávania, no nechcú v plávaní zaostať.

Na kurze sa venujeme najmä plávaniu s plutvami, nevynechávame však ani tréning bez nich. Plutvové plávanie je druh športového potápania. Pri tejto disciplíne vyvíjajú plavci neuveriteľné rýchlosti práve vďaka plutvám. Ich zvládnutie dáva plávaniu nielen nový rozmer, ale je aj nevyhnutné pri ďalších potápacích disciplínach, napr. freedivingu alebo rekreačnom prístrojovom potápaní.

Pre koho je kondičné plávanie?

Kurz je určený deťom a mládeži od 10 do 18 rokov. Minimom sú plavecké schopnosti, ktoré zodpovedajú úspešnému absolventovi nášho kurzu Plávanie pre deti – Žralok. Plavec či plavkyňa musia mať zvládnuté plavecké spôsoby prsia, kraul a znak so správnymi nádychmi. Znalosť techniky delfínového kopu je výhoda.


Je vhodné aj pre absolventov Plaveckej prípravky a Výkonnostného plávania.

Pre daný výber nie su dostupné žiadne voľné termíny
Upraviť filter

Upraviť vyhľadávanie

Vyberte strediská, kde by ste chceli plávať
Označiť všetky
Vyberte skupinu