VÝHODY PLÁVANIA V ZIME

Vonku sa ochladilo a možnosti na športové aktivity sa zúžili na tie interiérové. Prinášame Vám niekoľko výhod návštevy plavárne v zime. 

 

  1. Prevencia proti chrípke a kašľu - keď si chceme posilniť imunitu, mali by sme sa otužovať a plávanie spojené so sprchou zakončenou chladnejšou vodou je najlepším spôsobom.
  2. Neohrozenosť počasia - počas jesene a zimy nám môže byť jedno či prší, fúka vietor alebo sneží. Na krytej plavárni môžeme plávať bez toho, aby nám niečo prerušilo plány.
  3. Úľava pre chrbát – v zime sa menej hýbeme a viac sedíme pri PC najmä kvôli škole. Plávanie je dobré na natiahnutie chrbtice a posilnenie svalstva v spojení so správnym dýchaním.
  4. Byť fit – pri plávaní zapájame všetky svaly tela a preto je vhodné aj pri chudnutí a najmä ak sa chceme dostať do kondície.
  5. Relax – plávanie je vhodné pre všetky vekové kategórie, je šetrné k zdraviu a pohybovému aparátu a prináša psychický oddych pre deti od neustáleho sedenia pri učení.
  6. Radosť z pohybu - pri športovej aktivite sa nám do tela uvoľňujú endorfíny, vďaka ktorým sme šťastnejší a spokojnenší. 

 

Pridajte sa a nechajte vaše deti pleplávať jeseňou a zimou s nami počas kurzov https://plaveckaakademia.sk/plavanie-pre-deti.

Tešíme sa na vás.