ŽRALOK - Majerníkova

Športový plavecký klub

Zobraz informácie o kurze

Plávanie pre deti

Plávanie

Plávanie pre deti
Skupiny
  • Základný plavecký kurz - Delfín
  • Zdokonaľovací plavecký kurz - Žralok
  • Kondičné plávanie
  • Plavecká prípravka

Základný plavecký kurz - Delfín - skupina určené pre deti ktoré zvládnu znakové ruky s pomôckou, kraulové ruky s pomôckou a prsiarsky kop. Na hodinách sa naučia celé pravecké spôsoby: znak, kraul, prsia a šípku.

 

Zdokonaľovací plavecký kurz - Žralok - skupina nadväzuje na základný plavecký kurz , deti sa zdokonaľujú v plaveckých spôsoboch a učia sa správny delfínový kop.

 

Kondičné plávanie - skupina je vhodná pre tých, ktorí sa chcú zdokonaliť v plávaní, nechcú robiť výkonnostný šport, ale aj tak chcú dokázať, že vo vode vedia niečo viac ako druhí - plávať rýchlejšie, lepšie a vytrvalejšie.

 

Plavecká prípravka - skupina určená pre deti, ktoré sa chcú plávaniu venovať viac. Majú absolvovaný zdokonaľovací plavecký kurz alebo boli odporučené do plaveckej prípravky. Zameriavať sa budú na doladenie plaveckej techniky, nácvik plávania so šnorchlom a s plutvami. Samozrejmosťou je zúčastňovanie sa na pravidelných sústredeniach organizovaných naším klubom a účasť na súťažiach. Po absolvovaní kurzu môžu postúpiť do vyšších kategórií, medzi našich plavcov juniorov a seniorov, ktorí sa zúčastňujú medzinárodných súťaží.

Plávanie pre dospelých

Plavecký kurz pre dospelých je určený pre všetkých nad 18 rokov, ktorí si chcú zlepšiť svoju kondíciu alebo plavecké schopnosti.