Morske víly

Plávanie s "chvostami" ako malé morské víly

Zobraz informácie o kurze

Máš rád/a vodu? Chcel/a by si aspoň nachvilu zmiznúť pod vodnou hladinou a premeniť sa na  morskú pannu? Plávať do neznáma , zahrať sa s ostatnými morskými pannami , oddýchnuť si  medzi morskými riasami?

Tak príď k nám a my ti splníme tvoj sen!

Aké kurzy ponúkame?

  • Pravidelné hodiny pre začiatočníkov (už od apríla 2018)
  • Narodeninové oslavy a iné rodinné akcie (čoskoro)
  • Letné denné tábory malých morských víl (čoskoro)

Čo ťa u nás naučíme?

V našich kurzoch ťa naučíme základy ovládania plutvy, na hladine aj pod hladinou, správne dýchanie, otočky, plávanie na bruchu aj na chrbte, pozdravy morských víl pod hladinou vody.

Neskôr ťa naučíme plávať do špirály, robiť kotúle, preplávať podvodnými prekážkami, vyskúšaš si zbierať poklady zo dna bazénu a veľa ďalších zručností.

Čas si spestríme aj spoločnými hrami morských víl. Súčasťou hodiny je aj voľné plávanie a čas na fotenie na konci kurzu/oslavy.

Kto sa môže prihlásiť?

Kto by sa nechcel stať aspoň na hodinu morskou vílou alebo morským princom! Na to, aby ste sa k nám mohli pridať, je dôležité, aby mali malé „Ariely“ zvládnutý samostatný pobyt v bazéne – bez problémov sa udržať v hlbokej vode, vedieť sa ponoriť, udržať sa na vode v polohe na chrbte a preplávať 25m aspoň jedným z plaveckých spôsobov (znak, kraul, prsia).

 

 

Čo si treba priniesť?

Na plávanie budú deti potrebovať plavky (jednodielne alebo aj dvojdielne), plaveckú čiapku (ktorá je v našich strediskách povinná), plavecké okuliare, uterák a dobrú náladu.

Chvosty sú zabezpečené z našej strany a ich požičanie počas lekcie je už zahrnuté v cene kurzu.

 

Kde nás nájdete?

Lekcie sa uskutočnia v centrách Plaveckej akadémie v Rači – hoteli Barónka, Devínskej novej vsi, Petržalskej plavárni.

 

 

Ako prebieha plávanie Morských víl

Priebeh lekcie:

Jedna lekcia trvá 60 minút. Na kurz treba prísť chvíľku pred začiatkom, aby sa deti stihli prezliecť v šatniach. Na bazéne si ich prevezme už naša inštruktorka morských víl a hodina sa môže začať!

Najskôr sa dievčatá (ale aj chlapci) zahrajú pod vodnou hladinou, pričom si zopakujú a poriadne potrénujú správne výdychy do vody, ktoré sú veľmi dôležité.

Ďalej sa budú učiť a zdokonaľovať v plaveckých spôsoboch a to najmä v delfínovom vlnení. Až po zvládnutí týchto dvoch najdôležitejších prvkoch sa začneme učiť plávať s chvostom.

Priebeh narodeninovej oslavy:

Narodeninová oslava trvá 2 hodiny v našom stredisku, z čoho jednu hodinu deti strávia v bazéne a druhú na suchu pri torte, občerstvení a detskom šampanskom. Od klasickej narodeninovej oslavy sa táto líši tým, že oslávenci budú používať na hranie a plávanie aj chvosty.

Priebeh denného tábora:

Tábor je určení pre úplne začiatočníčky, ale aj pre už skúsené morské víly a princov.

Je určený pre deti, ktoré majú okrem vody rady aj hudbu, podmorský svet a rozprávky.

Počas tábora sa deti naučia ovládať základy plávania bez aj s chvostom, správny spôsob dýchanie do vody, dozvedia sa rôzne príbehy o morských vílach. Počas chvíľ, ktoré nebudeme v bazéne, si budeme vyrábať rôzne ozdoby vo vlasov a šperky, aké nosia morské víly, ale aj sa jašiť vonku a zlepšovať kondíciu zábavnými hrami.

 

 

Viac o plávaní morských víl

Plávanie detí s monoplutvou je krásny a zdravý šport, ktorý spojuje výuku plávania, základy potápania, otužovania, tanec aquabelliek s veľkou zábavou.